April 19, 2013

it is a fairy tale about a little girl, who happened to partially woke up from a very long dream..

It is a fairy tale about a little girl, who happened to partially woke up from a very long dream, in the dark and mysterious place, on the border of day and night, where the light has not yet been separated from the dark. She could not move. Her body was heavy and cold as if it was enclosed in ice, or wrapped in an old, dense web. Hours passed and even years. The only things that visited her were the monsters from her dreams, thus she started to succumb to them. She no longer could bear loneliness, so she invited them to play with her flesh. Do you know them? They will torture your body until you will eventually start to like it. You are so alone, as much as I am.19 comments:

 1. już po pierwszych zdjęciach na facebooku byłam oczarowana całą serią..
  czekałam tylko na Słowa które ją dopełnią.
  Czy to wszystko jest zapowiedzią zupełnie nowego etapu w Twojej Twórczości ?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Czy nowego etapu? Raczej nowego motywu, krążącego wokół erotyki i krzywdy (tego, w jaki sposób się dopełniają, warunkują, współistnieją). Chodzi mi po głowie bestia, którą sama kiedyś obudziłam.

   Delete
  2. aa, w takim sensie.
   odebrałam to po prostu na zasadzie: że coś uśpione w Twojej wyobraźni obudziło się do życia i nada nowego spojrzenia na dotychczasowe Baśnie.

   będę czekać na rozwinięcie tego nowego motywu ;)
   Pozdrawiam.

   Delete
 2. Droga Lauro,

  jesteś moją inspiracją od kilku lat. Nie jestem artystką, ale Twoje zdjęcia i słowa inspirują mnie do poszukiwania swojego własnego ja, swojej drogi, celu, sensu, czegoś głębokiego i prawdziwego. Twoja sztuka porusza we mnie rzeczy, o jakich nie wiedziałam, że są. To niesamowite, że potrafisz robić takie rzeczy ze swoimi odbiorcami. Na zajęciach ze sztuki współczesnej rozmawialiśmy o Twojej twórczości i mówiłam właśnie o tych swoich prywatnych doznaniach podczas obcowania z Twoimi obrazami. Nawet nie wiesz, jak wielu ludzi uzależnionych jest od tego, co robisz. Życzę Ci wielu sukcesów i wiary. Twoja najnowsza sesja jest dla mnie jakimś przełomem. Jeszcze nie wiem dlaczego, ale dowiem się.

  Pozdrawiam Cię z północy Polski,
  B.

  ReplyDelete
 3. Dear Laura,
  Your work is so inspiring. I'm fascinared by the tenderness and intamacy of your photographs mixed with dark undertones. Your photographs and stories are beautifully poetic and I adore them so much. One day I hope my photographs are as beautiful as yours. Do you base your fairy tales on your life experiences or do you create them in your mind?

  ReplyDelete
 4. exellent photos. just beautiful and so mysterious

  ReplyDelete
 5. so gentle, fragile and so close to my heart... You're amazing visual poet, Laura.

  ReplyDelete
 6. Beautiful. Really really beautiful, and eerie too. :)

  ReplyDelete
 7. this is so damn impressive. wow!

  ReplyDelete
 8. Lauro,
  to co opowiedziałaś sprawiło, że jestem zdruzgotana. Pokazałaś inne otoczenie, tworzysz bajkę w nowej bajce. Tutaj jest niesamowicie, ale boję się. Ostatnie zdjęcie jest tak okrutnie. smutne. Wolę znów zapaść w sen.

  ReplyDelete
 9. Ale potrzebuję ich i nie zwalczę.

  Lauro, dziękuję.

  A co Ty czujesz?

  ReplyDelete
  Replies
  1. Ja również ich potrzebuję.
   Tak bardzo nam siebie nawzajem potrzeba.
   Tak bardzo.


   Otworzyły się przede mną jakieś nowe drzwi po tej serii zdjęć.
   Idę w kierunku, który jest bardziej niebezpieczny, niż mogłoby się wydawać.

   Wczoraj spotkałam pewną osobę, która uświadomiła mi, jak istotna jest rola absurdu w tym, co robimy. Wcześniej nie wiedziałam, jak nazwać ten element w moich obrazach, który z taką łatwością łączy w sobie to, co okrutne i łągodne, co łączy kata z ofiarą. Teraz myślę o serii zdjęć, która może wywlec ze mnie bestię. Zaryzykuję, bo: "będą to robić tak długo, aż w końcu zacznie ci się to podobać".

   Delete
 10. Niesamowite jak potrafisz opowiadać historie obrazami i słowami.
  Tworzysz coś co budzi emocje.
  Coś wspaniałego...

  ReplyDelete
 11. Looks like Vanessa Paradis !
  so beautiful !

  ReplyDelete
 12. z czego udało Ci się uzyskać tę pajęczynę ?

  ReplyDelete
 13. czuję, że jeśli tej nocy usnę, to już się nie obudzę.

  ReplyDelete